HAKKIMIZDA

Bursa ,karavan, karavan imalatı, motokaravan, alkovan, semi karavan, camper, otobüs karavan, çekme karavan,
İMAJ KARAVAN olarak 1992 yılından günümüze, Karavan İmalatı, ithal çekme karavan, Karavan yedek parça, aksesuar ve 2.el karavan satışı yapmaktayız. İmalatını yaptığımız Camper Karavanlar, Alkovanlı Motokaravanlar, Yarı Entegre ( semi alkovan ) ve Entegre (otobüs) karavanlar.

HAKKIMIZDA

İmaj Karavan imalatı
Hayallerinize ulaşmanın en kısa yolu...
- İMAJ KARAVAN


       İmaj Karavan olarak genelde 3 tip karavan üzerinde çalışıyoruz. Bunlardan biri minibüs ya da panelvan tipi araçlardan yapılan "Camper" tipi karavanlar. Diğeri "Alkovan" tipi şoför üstünde yatma yeri olan ve şasi üzerine alüminyum kasa kaplanan karavanlar. Diğeri ise yarı entegre model denilen üstü yataksız olan modeldir. 

    Bir karavan en az 2 bin parçanın bir araya gelmesiyle oluşur ve aracın içinde ortalama 350-400 metrelik kablo donanımı kullanılır. Aracın içinde, kullanılan donanıma göre 12 ve 220 voltluk sistemler kullanmak gerekmektedir. Çünkü her elektrik tesisatı için ayrı kablo donanımı söz konusudur.Araçlarda çoğu zaman öne çıkan en önemli konu, enerji ihtiyacıyla ilgili sıkıntılar olmakta ve 220 volt genelde karavan kamplarında kullanılmaktadır. Hareket halindeyken ise; Bu konu sorun olabiliyor. Bu eksikliği gelişmiş ülkelerde üretim yapan firmalar güneş panelleriyle karşılıyor. Firma olarak biz de klima dışındaki tüm sistemleri güneş panelleriyle besleyebiliyoruz. 

    Yaklaşık 3000 metrekare kapalı alanda 10 civarı nda personelle hizmet veriyoruz. Şu an gelinen noktada Avrupa'da üretilen karavanlardan daha kaliteli üretim kapasitesine sahibiz. Bunu her türlü testle anlamak mümkün. Çünkü Avrupa'da seri üretim var. İmaj Karavan da ise el işçiliği ön planda. Ayrıca bizim sistemimiz seri üretime çok uygun değil. Avrupa'da daha hazır parça ve paneller kullanılıyor. Bu da parçaların daha zayıf olmasına neden oluyor. 

     Tamamı Avrupa dan ithal olan karavan ekipmanlarımız; Maliyeti yükseltmesine rağmen sağladığı konfor ve dayanıklılıkla karavanlarımızda problemsizce yaşamanıza olanak sağlamaktadır.

İMAJ KARAVAN

TÜM PROJELERDE
BİLGİ ve TECRÜBEMİZLE ÇÖZÜMLER
ÜRETİYORUZ

 
25 +
Yıllık
Tecrübemizle...